ZalogujWspieramy

Witamy na stronie Poznańskiego Stowarzyszenia Kendo, Iaido i Jodo - Meishinkan.

Zgrupowanie iaido z Takao Momiyama sensei w Poznaniu.

Posted by Adam on 27-01-2016 22:40W dniach 15-17 stycznia gościliśmy, na inaugurującym obchody 20 lecia klubu Meishinkan w Poznaniu, opiekuna naszego Dojo i nauczyciela Takao Momiyama sensei (7 dan iaido renshi, 7 dan jodo renshi, 5 dan kendo). Podczas stażu asystował mu nasz nauczyciel Adam Kitkowski (5 dan iaido, 5 dan jodo, 3 dan kendo),wspomagany przez zaproszonych z zaprzyjaźnionych dojo gości: Krzysztof Górnicki (6 dan iaido renshi), Maciej Aleksandrowicz (5 dan iaido). Tomas Kyncl (5 dan iaido, 4 dan kendo).Stało się niemal tradycją, że Sensei Tomas wraz z uczniami pojawia się na naszych poznańskich stażach, mając na uwadze zimową porę i odległość jaką musiał pokonać z czeskiej Pragi – cieszymy się. Na stażu zawitało prawie pięćdziesięciu zawodników, z dumą muszę podkreślić, że ponad połowa uczestników stażu to nasi klubowi koledzy wraz z zaprzyjaźnionym Yotokukan Olsztyn.
Tematem zajęć było oczywiście Zen Ken Ren Seite Iai. Sensei Momiyama omówił wszystkie formy zarówno w wersji podstawowej, ta część zajęć była skierowana do adeptów sztuki których na sali pojawiło się sporo, jak i przekazał mnóstwo uwag skierowanych do iaidoków bardziej zaawansowanych stażem i umiejętnościami. Momiyama Sensei, jak zwykle w takich przypadkach zwykł robić, wspiął się na wyżyny mistrzostwa w rozkładaniu najtrudniejszych elementów kata na tak proste elementy, że nawet początkujący adepci nie mieli żadnych problemów ze zrozumieniem jakiego wykonania formy oczekuje Sensei.Wypełniony ćwiczeniami dzień zakończył się pierwszymi w tym roku eliminacjami PPI . Zawodnicy rywalizowali w kategoriach mudan, shodan, nidan, sandan, yondan. W każdej kategorii zawody rozgrywano w formie enbu taikai.Wyniki taikai i klasyfikację na rok 2016 można znaleźć na stronie PZKendo: http://kendo.pl/ppi/2016/01/2016-wyniki-1-eliminacji-16-stycznia-poznan/.Tradycją spotkań iaidoków są wieczorne wspólne kolacje, na których doborowe towarzystwo i niezwykle smaczne potrawy są tłem do długich rozmów.Niedzielny trening upłynął pod znakiem podziału ćwiczących na trzy grupy, pierwsza grupa pod okiem Momiyama Sensei przygotowywała się do egzaminów, pozostałe grupy szlifowały umiejętności korzystając z porad pozostałych nauczycieli. Końcowych akcentem stażu były egzaminy na stopnie do 3 dana, gdzie nasz klubowy kolega zdał pozytywnie na ten stopień.

Należy podkreślić, że doskonała organizacja stażu, zaangażowanie nauczycieli i trud włożony przez zawodników, zaowocował wspaniałą atmosferą. Zakończenie stażu przywitano z uczuciem żalu, na szczęście, w ramach trwających obchodów 20 lecia klubu Meishinkan, czeka nas w tym roku jeszcze wiele wspaniałych spotkań na europejskim poziomie.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom - tym nowym pierwszy raz widzianym i tym ćwiczącym od lat, których zawsze miło nam powitać - za przybycie i dobrą atmosferę.
Do zobaczenia na kolejnym seminarium!

tekst.Rafał Jabłoński
fot. Monika Pieńkowska  |   Aktualności  |   O Nas  |   Treningi  |   Kendo  |   Iaido  |   Jodo  |   Galeria  |   Linki  |   Kontakt  |  
 © 2007 All Rights Reserved