2. Zimowe Gasshuku Jodo, Fałkowo.

Posted by Adam on 01-02-2016 23:17Kolejny rok jodo w Wielkopolsce rozpoczął się nader obiecująco. Tym razem to my gościliśmy w Fałkowie pod Wrześnią w dniach 22-24 stycznia - 2. Zimowe Gasshuku Jodo, w którym udział wzięli również jodocy z innych klubów z Polski i Słowacji.

Początkowo skupiliśmy się na kilku bardzo istotnych szczegółach technik Kihon z jodo Seitei, które są niezbędne przy studiowaniu pierwszych dwóch poziomów technik koryu: Omote i Chudan. To właśnie formy Omote i Chudan były głównym tematem zimowego zgrupowania. Gościem stażu był sensei Andy Watson (6 dan Jodo Renshi). Sensei Andy konsekwentnie pomaga podnosić nasze umiejętności w koryu, co powoduje, że odkrywamy kolejne ciekawe aplikacje i ich interpretacje w praktycznym jodo.
Każdy z nas na pewno wyniósł sporą porcję wiedzy, a biorąc pod uwagę, że co druga osoba na zgrupowaniu była z naszego klubu, da nam w Meishinkan dużo materiału do wspólnych ćwiczeń i analiz w nadchodzących miesiącach w naszym klubie. Liczymy również, że kiedyś będziemy mogli podzielić się tą wiedzą z innymi osobami, które zechcą do nas dołączyć.
Jak zawsze naszym stażom w Fałkowie towarzyszyła rodzinna atmosfera dzięki Piotrowi i Reni.

rel. Dariusz Borowiak
fot. Ania Machura