Zaloguj


     
     
     
     
     
     

Wspieramy
 

Meishinkan dołącza do Drużyny Szpiku!

W sierpniu 2012 roku Poznańskie Stowarzyszenie Kendo Iaido i Jodo „Meishinkan” nawiązało współpracę z „Drużyną Szpiku”. Jest to inicjatywa promowana przez fundację Anny Wierskiej „Dar Szpiku” założonej w celu niesienia pomocy osobom potrzebującym przeszczepu szpiku kostnego do walki z zagrażającymi życiu i zdrowiu nowotworami, zwłaszcza nowotworami krwi. Dążeniem fundacji jest pozyskiwanie jak najszerszego grona dawców szpiku oraz propagowania wiedzy dotyczącej tej dziedziny transplantologii oraz związanych z nią instytucji.

Drużyna Szpiku to grupa wolontariuszy działających bezinteresownie, z potrzeby serca na rzecz osób chorych na nowotwory krwi, w szczególności na białaczkę. Dla jednych będzie to oddanie szpiku, mówienie, na czym polega przeszczep dla innych bieganie maratonów w naszych koszulkach, czy organizowanie zbiórek krwi, spotkań w szkołach. A dla artystów charytatywny udział w kampaniach społecznych. Wszyscy są potrzebni, bo ta Drużyna to po prostu łańcuch składający się z ogniw i każde z nich ma swoje zadanie.
W szeregach znalazły się osobistości życia publicznego czy gwiazdy znane ze szklanego ekranu i pierwszych stron gazet. Kapitanem tego teamu został piłkarz Piotr Reiss, wspierają go olimpijczycy: Julia Michalska, Michał Jeliński, Anita Włodarczyk, Aneta Konieczna, Szymon Ziółkowski, Monika Drybulska, sprinter Marcin Urbaś. Silną grupę stanowią artyści pod wodzą aktorki Katarzyny Bujakiewicz, wspieranej przez Magdę Stużyńską, Magdę Steczkowską, Olgę Bończyk, Sylwię Grzeszczak, Macieja Balcara, Meza, Libera, Kalwiego, zespół Arka Noego. Do Drużyny Szpiku należą artyści poznańskich teatrów: Wielkiego, Polskiego Animacji i Nowego, a także śpiewacy Poznańskiego Chóru Katedralnego, dziennikarze, lekarze, prawnicy i politycy, którym przewodzą Wicewojewoda Wielkopolski Przemysław Pacia i Prezydent Miasta Poznania Ryszard Grobelny. Drużynę współtworzą także sportowcy amatorzy: biegacze, kolarze, piłkarze, a od niedawna także osoby, trenujące japońskie sztuki walki zrzeszone w Stowarzyszeniu Meishinkan.

Postawiliśmy sobie za cel pomoc w propagowaniu szlachetnych idei Drużyny Szpiku w sposób, jaki jest dla nas najlepiej dostępny, chcielibyśmy, aby barwy drużyny szpiku towarzyszyły nam podczas zgrupowań, pokazów i zawodów, w których członkowie Meishinkan tak chętnie biorą udział. Mamy nadzieję, że w ten sposób przyczynimy się do niesienia pomocy osobom znajdującym się w potrzebie. A może i wśród nas znajduje się potencjalny dawca, którego szpik uratuje komuś życie?
Szczegółowe informacje o działalności Drużyny Szpiku dostępne są pod adresem: www.darszpiku.pl

  |   Aktualności  |   O Nas  |   Treningi  |   Kendo  |   Iaido  |   Jodo  |   Galeria  |   Linki  |   Kontakt  |  
 © 2007 All Rights Reserved
Stronę odwiedzono : razy